sklep@akatimi.pl +48 61 847 10 23

Walentynkowy szyk opakowań

Walentynkowe opakowania są bogato zdobione motywem serca w różnych rozmiarach i oryginalnych kształtach. Serce najczęściej koloru czerwonego, symbol krwi, a w wielu kulturach także namiętności i silnego uczucia.

Już w starożytności uważano, że zanim bogowie stworzyli świat, najpierw jego wersja rodziła się w sercu. Według starożytnych Egipcjan ludzie nie kierowali się w życiu mózgiem, a sercem właśnie. Dla nich był to jeden z najważniejszych ludzkich organów, dlatego tylko serce pozostawiano w mumifikowanych ciałach. Od ciężaru serca ważonego na sądzie zmarłych zależały dalsze losy zmarłego. Wg Księgi Umarłych serce zmarłego umieszczano na wadze szalkowej, by sprawdzić, czy przeważy piórko bogini Matt, symbolizujące prawdę.

Dla starożytnych Greków serce było symbolem siły życia. To od niego życie się zaczynało i na nim kończyło. W nim mieściły się ludzkie myśli, rozum
i uczucia.

W Biblii i innych tekstach religijnych sercu przypisywano ogromne znaczenie mistyczne. Wierzono, że posiada duchowe, wręcz boskie właściwości.  W  Księdze Przypowieści Salomona pojawił się symbol serca, jako źródła życia: „Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia.” Słowo „serce” w Biblii jest synonimem „środka”, jak np. w Księdze Wyjścia (15, 8),  gdzie zapisano słowa: „w sercu morza”. Serce oznaczało też siłę i moc. Uznawane było za siedzibę duszy, którą w ofierze składano bóstwu.

W epoce odrodzenia serce uważano za skarbnicę wzruszeń i sił życiowych, a jęki i wzdychania miłosne miały wytaczać krew z serca.

Walentynkowe opakowania wspólcześnie mają motywy serca wszedzie tam gdzie chcemy wyrazić miłość i przywiązanie do drugiej osoby.

Jak zapakować walentynkowy prezent? Napewno tak, aby opakowanie wzbudzało pozytywne emocje i  rozbudzało zmysły. Postawcie na kreatywność lub skorzystajcie z gotowych dostępnych na rynku rozwiązań.

Nasza kolekcja z motywem serca do pakowania kwiatów, słodyczy i prezentów. Jak Wam się podoba?

Walentynkowe opakowania – kolekcja Akatimi.

opakowanie na słodyczepapier do pakowania słodyczy i ciastek